Bozcaada Feribot Saatleri

Bozcaada Feribot Saatleri

Deniz yolu ile ulaşım sağlayabileceğiniz Bozcaada için düzenlenen gemi seferlerinin yaz dönemlerinde yoğunluğa göre arttırıldığını ve yoğunluk durumuna göre saatsiz çalıştığını belirtebiliriz. Yerli ve yabancı turistlere büyük kolaylık sağlayan sefer sayıları sık sık değişkenlik gösterebilir. Feribot seferleri ile ilgili güncel bilgileri elde etmek istiyorsanız gdu.com.tr adresinden Çanakkale-Adalar hattı ve Geyikli-Bozcaada gemisini seçerek sefer bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca 444 0 752 numarasından Gestaş çağrı merkezine ulaşabilir, sefer bilgileri ve diğer sorunlarınız için bilgi alabilirsiniz.

Not : Yaz aylarında feribot seferlerinde rezervasyon uygulamasına geçilmektedir. Feribot kullanımında sıra beklemek istemiyorsanız gdu.com.tr adresinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Yaz aylarında adadan dönüş yoğun olacağı için 1 hafta önceden döneceğiniz güne rezervasyon yaptırmanız gerekir. Rezervasyon olmadığı durumlarda sıra bekleyebilirsiniz. Bozcaada’ya gidiş ve dönüş için Geyikli iskelesinden bilet alabilirsiniz. Gestaş Deniz Ulaşım tarafından düzenlenmekte olan seferlerin saatleri ve bilet fiyatları hakkında güncel bilgileri gdu.com.tr adresinden ve 444 0 752 numaralı çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

Bozcaada Feribot Seferleri Ne Kadar Sürüyor ?

Özel araçlarınızla veya farklı alternatiflerle kara yolu ulaşımını Geyikli’ye kadar gerçekleştirebileceğiniz Bozcaada yolculuğunuzda, bu noktadan kalkacak olan gemi seferlerini takip etmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 30 dakika gibi bir sürenin ardından yolculuğunuzu tamamlamış olacaksınız. Kış dönemlerinde hava şartlarının elverişli olması halinde gerçekleştirilen feribot seferleri, şiddetli rüzgarın yaşandığı süreçlerde ise iptal edilmektedir. Bu nedenle yolculuğunuza başlamadan önce hava şartlarını incelemeniz ve 444 0 752 numaralı çağrı merkezinden feribot durumunu teyit etmeniz gerekmektedir.

Yorum yapın