Sıradaki içerik:

Bozcaada’ya Hangi Ayda Gidilir ?

e
sv

Bozcaada’da Çekilen Filmler Hangileri ?

avatar

Admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Doğal ve tarihi güzellikleriyle ön planda olan ve kültürel yapısıyla dikkatlerden kaçmayan Bozcaada, pek çok yönetmen ve sanatçı tarafından tercih edilmektedir. Ada hasreti çekenlerin izleyebilecekleri bazı filmler ile özlem gidermeleri mümkün olacaktır. Aynı zamanda geçmişten günümüze kadar adanın değişimine şahit olmaları da mümkündür. İşte sizler için Bozcaada’da çekilen filmler hangileri ? Sorusuna cevap olarak listeleyeceğimiz filmler şu şekildedir.

Eyvah Eyvah – 26 Şubat 2010

Ünlü komedyen Ata Demirer’in de yer aldığı oyuncu kadrosunda pek çok ünlü isim dikkat çekmektedir. Bazı bölümlerinde Bozcaada’dan kesitleri görmeniz mümkündür.

eyvah eyvah bozcaada

Bir Küçük Eylül Meselesi  – 14 Şubat 2014

Filmin konusu, yaşadığı bir kazanın ardından bir anda tüm çevresini unutan Eylül’ün Bozcaada’ya giderek tuhaf bir adamı tanımasıyla şekillenmektedir.

Bir Küçük Eylül Meselesi bozcaada

Arkadaşım Max – 7 Haziran 2013

Murat Şeker tarafından yönetilen Arkadaşım Max filmde, ünlü bir Tv yarışmasında birinci olan Max isimli köpek oynamaktadır.

Arkadaşım Max bozcaada

Eylül Fırtınası – 11 Şubat 2000

12 Eylül Askeri darbesine değinilen filmde oynayan ünlü sanatçılar bulunmaktadır. Tarık Akan, Zara ve Nejat İşler gibi ünlüleri bir arada bulunduran yapım, Bozcaada’nın kültürünü ve turizm zenginliklerini açık bir şekilde işaret etmektedir. Bu yönüyle Bozcaada’nın tanıtımında önemli bir devri başlatmaktadır.

Eylül Fırtınası bozcaada

Güle Güle – 4 Şubat 2000

Zeki Alasya, Metin Akpınar, Yıldız Kenter gibi ünlü isimleri görebileceğiniz filmde, çocukluk dönemlerinden itibaren hiç ayrılmayan 4 erkek, 1 kadının arkadaşlıklarına değinilmektedir. Çeşitli festivallerden ödül almayı başaran yapım Bozcaada’nın turizmine önemli katkıları sağlamıştır.

Güle Güle bozcaada

Karşılaşma – 26 Aralık 2003

Ölümcül bir hastalıkla mücadele eden iki kişinin birbiriyle karşılaşmasını ve birbirlerine umut olmasını konu edinmektedir. Bozcaada’da çekimleri tamamlanan 2003 yapımlı filmin toplamda 19 ödülü almaya hak kazanmıştır.

Karşılaşma bozcaada

Son Mektup – 18 Mart 2015

Birkaç sahnesinde Bozcaada’yı görebileceğiniz filmde, savaş günlerinde yazılan bir mektup ve hikayesi yer almaktadır.

Son Mektup bozcaada

Sıcak – 19 Aralık 2008

Cem Özer, Aslı Zen ve Ebru Akel gibi ünlü isimleri görebileceğiniz filmin yönetmeni ise Abdullah Oğuz’dur. Tamamı Bozcaada’da geçen filmde, batık gemi enkazlarını satarak para kazanan Yusuf’un yaşadığı trajik olaylara yer verilmiştir.

Sıcak bozcaada

Adada Bir Sonbahar – 2000

Yaz sonunda adaya gelen anne ve kızına, adalılar tarafından ilgi duyulmasını anlatmaktadır. Adada yaşayan erkeklerin, kız tarafından beğenilmek için birbiriyle nasıl yarıştıklarını izleyebileceğiniz filmin yönetmeliğini Zeki Alasya yapmıştır. İsminden de anlaşılacağı gibi Bozcaada’yı temsilen çekilmiş bir filmdir.

Adada Bir Sonbahar bozcaada

Kış Bahçesi – 20 Ocak 2006

Çekimleri dijital olarak çekilen ve yine dijital sinemada gösterime giren filmin oyuncuları arasında Melika Kandemir, Zehra Kaynarca ve adalı Nazmi Erbatur gibi isimleri görebilirsiniz.

Kış Bahçesi bozcaada

Deniz Bekliyordu  – 1996

Tamamı Bozcaada’da çekilen filmde Ayşegül Aldinç ve Nilüfer Açıkalın gibi ünlü isimleri görmek mümkündür. Ada görüntülerine sıkça rastlayacağınız filmin konusu ise uzun yıllar sonra yaşadığı yere geri dönen bir adamın, kaldığı pansiyon sahibi olan Zeynep’e aşık olmasını anlatmaktadır. Ancak Zeynep, 3 yıl önce çıktığı seferden bir daha dönmeyen kocasını bekleyiş içerisindedir.

Deniz Bekliyordu bozcaada

Ponente Feneri  – 1988

Bozcaada’da yer alan Polente fenerinin bulunduğu yerde yaşayan bir anne ve iki kızının gerçek hikayesini konu edinmiştir. Çeşitli ödüllere layık görülen yapımda Hülya Koçyiğit, Kazım Kartal ve Hakan Balamir gibi ünlü sanatçılar yer almaktadır.

Ponente Feneri bozcaada

Kara Murat Fatih’in Fermanı – 1 Kasım 1973

Kara Murat filmlerine hayran olanların unutamadıkları sahnelere ev sahipliği yapan Kara Murat Fatih’in Fermanı filminin bir kısmı Bozcaada’yı işaret etmektedir. Erol Taş ile birlikte bir balıkçı teknesinde yanaştıkları kale sahnesi bunu net biçimde ifade etmektedir.

Kara Murat Fatih'in Fermanı bozcaada

Arayış 1988

İspanyol bir papazın din adamının gösterdiği yoldan ilerlemesiyle Müslüman olmasını konu edinmektedir. Tunus’ta Müslüman oluşuna ve Abdullah-ı Tercüman Hz’lerinin hayatına değinmekte olan bu dini filmin neredeyse tamamı Bozcaada’da çekilmiştir.

Sessiz Gemiler – Dizi – 2007

Atv’de yayınlanan dizinin birkaç bölümü Bozcaada’da geçmektedir . 2007 yapımlı film 1 yıl devam ettikten sonra Müşrik Kenter’in ani ölümü nedeniyle sonlanmıştır.

Sessiz Gemiler bozcaada

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli