Sıradaki içerik:

Bozcaada’ya Günübirlik Gidilir mi ?

e
sv

Bozcaada’da Fotoğraf Çekilecek Yerler Nereler ?

avatar

Admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 1

  Üzgün

Profesyonel veya amatör olarak fotoğraf çekimi ile ilgilenenlerin uğrak adresleri arasında Bozcaada bulunmaktadır. Bu yörede yaşayan kişilerden fikir alarak veya yapacağınız araştırmalar neticesinde hangi konumların daha ilgi çekici olduğunu öğrenebilirsiniz. Geyikli, Ayazma ve Bozcaada çevresinde sizler için en iyi fotoğraf çekilecek yerler nereler ? Sorusuna yanıt veriyoruz. Kendi arşivinizi oluşturmanızı sağlayacak olan noktaları hızla keşfedebilir ve en iyi kareleri yakalamayı başarabilirsiniz. Fotoğraf çekiminde ihtiyacınız olan tüm güzellikleri görebileceğiniz nadide alanları keşfetmeye hazır olun. Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan bu bölgede ilginizi çekecek pek çok alana rastlayacaksınız. Ege’nin en leziz tatlarıyla tanışmak, Rum evlerinin manzaralarını kaçırmamak, üzüm bağlarını ve şaraplarını keşfetmek, sokaklarında adım adım temiz bir havayı solumak için doğru bir tercihte bulunabileceksiniz.

Bozcaada'da Fotoğraf Çekilecek Yerler Nereler

Fotoğraf Tutkunları İçin Bozcaada

Geçmiş dönemlerden kalan pek çok tarihi güzelliği ile dikkatinizden kaçmayacak olan Bozcaada fotoğraf tutkunu olanlar için de son derece cezbeden bir adrestir. Pek çok filmde önemli kesitleri görebileceğiniz adada doğal güzellikleri keşfetmeniz için önemli fırsatların sunulduğunu belirtebiliriz. Pek çok köye yakınlığı ile bilinen ve gezi yapmak için geniş alternatiflere sahip olabileceğiniz Bozcaada’da fotoğraf tutkunuzu en iyi şekilde yansıtabileceksiniz. Yalnızca tatil amacıyla değil, fotoğraf çekimi için bu bölgeyi ziyaret etmek istediğinizde Eylül-Ekim veya Nisan-Haziran aylarının ideal olabileceğini aktarıyoruz. Bunun dışında Haziran-Eylül dönemlerinde ise turistler tarafından ilgi gören bir adres olduğu için son derece kalabalık bir bölgedir. Fotoğraf çekimlerinizi daha sakin bir şekilde yapmak, ada sakinleriyle yakından tanışmak ve Bozcaada’nın güzelliklerine yakın olabilmek için daha durağan bir dönemi tercih edebilirsiniz. Bozcaada’ya ulaşmak için Geyikli’den feribot seferlerini takip edebilirsiniz.

Bozcaada'da Fotoğraf Çekilecek Yerler Nereler

Düğün Fotoğrafçılarının Adresi Bozcaada

Elle çizilmiş bir tablo gibi kareleri yakalayabileceğiniz harika pozlar için Bozcaada’yı tercih edebilirsiniz. Özellikle düğün fotoğrafçılarının bu konuda doğru adımları attıkları görülmektedir. Düğün günlerine yakın bir zaman diliminde çiftlerin bu anları ölümsüzleştirmek için yöneldikleri adreslerden birisidir. Harika manzaraların içerisinde olabilmek ve hikayelerinizi muhteşem fotoğraflarla ölümsüzleştirmek için rotanızı Bozcaada’ya çevirebilirsiniz. Mutluluğunuzu katlayarak artıracak olan bu fotoğraf çekimlerini Eylül’ün sonlarında gerçekleştirdiğinizde daha da memnun kalacağınızı belirtebiliriz.

Bozcaada'da Fotoğraf Çekilecek Yerler Nereler

Bozcaada’da En İyi Fotoğraf Çekimleri

Adanın merkezinde veya daha sakin olan kesimlerinde konaklayabilir ve Bozcaada’da En İyi Fotoğraf Çekimleri için fırsatları elde edebilirsiniz. Bağ bozumu festivallerinin gerçekleştirildiği aylarda bu bölgede olmanız halinde en iyi kareleri elde edebileceğinizi belirtiyoruz. Eylül aylarında fotoğraf çekimi için ideal bir yer arıyorsanız, kesinlikle Bozcaada’da olmanız gerekmektedir. Meşhur üzüm bağlarının toplanmasından, şarap evlerinde işlenmesine kadar pek çok kareye tanık olabilmek için doğru bir adresi seçebileceksiniz.

Bozcaada'da Fotoğraf Çekilecek Yerler Nereler

Bozcaada’da Her Mevsim Fotoğraf Çekmek

Yaz aylarında deniz, kum veya güneşe meraklı olan kişilerin, bu anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekimlerine önem verdikleri görülmektedir. Eşsiz kahvaltıları gerçekleştirebileceğiniz Bozcaada’nın denizini, üzüm bağlarını ve derin izler bırakan gün batımı karelerini yakalayabilmek için hemen harekete geçebilirsiniz. Üstelik her mevsimi bir başka güzel olan bu bölgede kalabalıktan uzak olmayı başarabilirsiniz. Doğru ayları tercih etmeniz halinde, fotoğraf çekimlerinizi gözlerden uzak bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hem dinlenmek, hem de tatilinizi harika fotoğraf karelerine sığdırabilmek için adım atabilirsiniz. Birbirinden özel ve meşhur olan Akvaryum Koyu ile Ayazma Plajı en ideal fotoğraf çekim adreslerinden olacaktır. Adanın bir ucunda yer alan rüzgar güllerinin manzarasını kaçırmamak için en doğru noktada bulunabilir ve gün batımı manzaralarıyla bu sayede tanışabilirsiniz. Merkeze yalnızca 5 dakikalık mesafede yer alan yel değirmenlerinin bulunduğu bölge, fotoğrafçılar tarafından en çok tercih edilen noktalardandır.

Bozcaada'da Fotoğraf Çekilecek Yerler Nereler

Bozcaada Güzelliklerini Keşfedin

Tarihi bir tatili gerçekleştirmek isteyenler için en özel alanlardan birisi Bozcaada Kalesi olacaktır. Muhteşem bir görünüme sahip olan ve oldukça etkileneceğiniz bu alana çıktığınızda sizleri bekleyen eski mezar taşları bulunacaktır. Kalenin bahçesinde yer alan bu tarihi kalıntılar içerisinde fotoğraf çekimlerinizin çok daha özel olacağını belirtebiliriz. Ada sokaklarında gezintiye çıkmak isteyen kişilerin birbirinden renkli kapıları, ev veya dükkanları görmeleri mümkündür. Huzurun ve sessizliğin hakim olduğu bölgede, daha fazla çekim yapabilmek için konaklama şartlarına göz atabilirsiniz. Erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirerek Bozcaada’nın tüm güzelliklerini keşfetmek için önemli bir kararı verebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli