Bozcaada’da Fotoğraf Çekilecek Yerler

Bozcaada'da Fotoğraf Çekilecek Yerler

Profesyonel veya amatör olarak fotoğraf çekimi ile ilgilenenlerin uğrak adresleri arasında olan Bozcaada’da kendi arşivinizi oluşturmanızı sağlayacak olan noktaları hızla keşfedebilir ve en iyi kareleri yakalamayı başarabilirsiniz.  Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan bu bölgede ilginizi çekecek pek çok alana rastlayacaksınız. İşte bu çok özel adaya gelenler anıları ölümsüz kılmak için fotoğraf çekilecek yerleri merak ediyor. Bozcaada’ya geldiğinizde Ege’nin en leziz tatlarıyla tanışabilir ,Rum evlerinin manzaralarında fotoğraf çekinebilir, üzüm bağlarını keşfedebilir, sokaklarında adım adım temiz bir havayı soluyabilir ve tüm bu özel ve güzel anları fotoğraflayabilirsiniz.

FOTOĞRAF TUTKUNLARI İÇİN BOZCAADA

Geçmiş dönemlerden kalan pek çok tarihi güzelliği ile dikkatinizden kaçmayacak olan Bozcaada fotoğraf tutkunu olanlar için de son derece cezbeden bir adrestir. Pek çok filmde önemli kesitleri görebileceğiniz adada doğal güzellikleri keşfetmeniz için önemli fırsatların sunulduğunu belirtebiliriz. Pek çok ile yakınlığı ile bilinen ve gezi yapmak için geniş alternatiflere sahip olabileceğiniz Bozcaada’da fotoğraf tutkunuzu en iyi şekilde yansıtabilirsiniz. Yalnızca tatil amacıyla değil, fotoğraf çekimi için bu bölgeyi Eylül-Ekim veya Nisan-Haziran aylarında ziyaret edebilirsiniz. Bunun dışında Haziran-Eylül dönemlerinde ise turistler tarafından ilgi gören bir adres olduğu için son derece kalabalık bir bölgedir. Fotoğraf çekimlerinizi daha sakin bir şekilde yapmak, ada sakinleriyle yakından tanışmak ve Bozcaada’nın güzelliklerine yakın olabilmek için daha durağan bir dönemi tercih edebilirsiniz. Bozcaada’ya ulaşmak için Geyikli’den feribot seferlerini takip edebilirsiniz.

DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILARININ ADRESİ BOZCAADA

Elle çizilmiş bir tablo gibi kareleri yakalayabileceğiniz harika pozlar için Bozcaada’yı tercih edebilirsiniz. . Harika manzaraların içerisinde olabilmek ve hikayelerinizi muhteşem fotoğraflarla ölümsüzleştirmek için rotanızı Bozcaada’ya çevirebilirsiniz.

BOZCAADA’DA HER MEVSİM FOTOĞRAF ÇEKMEK

Yaz aylarında deniz, kum veya güneşe meraklı olan kişilerin, bu anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekimlerine önem verdikleri görülmektedir. Eşsiz kahvaltıları gerçekleştirebileceğiniz Bozcaada’nın denizini, üzüm bağlarını ve derin izler bırakan gün batımı karelerini yakalayabilmek için hemen harekete geçebilirsiniz. Üstelik her mevsimi bir başka güzel olan bu bölgede kalabalıktan uzak olmayı başarabilirsiniz. Doğru ayları tercih etmeniz halinde, fotoğraf çekimlerinizi gözlerden uzak bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hem dinlenmek, hem de tatilinizi harika fotoğraf karelerine sığdırabilmek için adım atabilirsiniz. Birbirinden özel ve meşhur olan Akvaryum Koyu ile Ayazma Plajı en ideal fotoğraf çekim adreslerinden olacaktır. Adanın bir ucunda yer alan rüzgar güllerinin manzarasını kaçırmamak için en doğru noktada bulunabilir ve gün batımı manzaralarıyla bu sayede tanışabilirsiniz. Merkeze yalnızca 5 dakikalık mesafede yer alan yel değirmenlerinin bulunduğu bölge, fotoğrafçılar tarafından en çok tercih edilen noktalardandır.

BOZCAADA GÜZELLİKLERİNİ KEŞFEDİN

Tarihi bir tatili gerçekleştirmek isteyenler için en özel alanlardan birisi Bozcaada Kalesi olacaktır. Muhteşem bir görünüme sahip olan ve oldukça etkileneceğiniz bu alana çıktığınızda sizleri bekleyen eski mezar taşları bulunacaktır. Ada sokaklarında gezintiye çıkmak isteyen kişilerin birbirinden renkli kapıları, ev veya dükkanları görmeleri mümkündür.

GÖZ KIRPAN KIZ

Adaya gelmeden önce ufak çaplı bir araştırma yapanların karşısına çıkan ilk olguların başında Göz Kırpan Kız geliyor. Göz Kırpan Kız resmi ada ile bütünleşen çok özel bir duvar resmidir. Adaya gelenlerin fotoğraf çektirdikleri ilk yerlerden bir tanesidir.

BOZCAADA SOKAKLARI

Bozcaada sokakları fotoğraf çekmek isteyenlere harika kompozisyonlar yaratır. Sanatsal fotoğraf çekmek için bu sokaklar biçilmiş kaftandır. Elbette bu sokaklarda kurgusal fotoğraf çekimleri de yapılabilir.

BOZCAADA RUM MAHALLESİ

Bozcaada merkezi Türk mahallesi ve Rum Mahallesi olarak ikiye ayrılır. Rum mahallesinde Rum mimarisinin çok özgün örnekleri olan ferforjeli camları olan iki katlı dar ara sokaklarda çok özel evler bulunur. Bu evlerin bazıları butik otel, bazıları restoran kafe olarak hizmet vermektedir.

MERYEM ANA KİLİSESİ

Meryem Ana Kilisesi Rum Mahallesinde bulunur. Yapılış tarihinin 1869 olduğu düşünülür. Uzun bir çan kulesi bulunan kiliseyi Bozcaada’ya geldiğinizde ziyaret edebilirsiniz.

BOZCAADA YAT LİMANI

Bozcaada kordonunun sonunda bulunur. Gün batımına doğru fotoğraf çekmek için idealdir.

BOZCAADA KALESİ

Adayı ziyaret ettiğinizde karşınıza ilk olarak Bozcaada Kalesi çıkar. Gece ışıklandırması da olan kalede gece ve gündüz çekimleri gerçekleştirebilirsiniz.

BOZCAADA KOYLARI

Hem koyları gezip, hem de fotoğraf çekmek için Ayazma, Sulubahçe, Akvaryum gibi bir çok koyu ziyaret edebilirsiniz.

RÜZGAR GÜLLERİ & POLENTE FENERİ

Bozcaada ile özdeşleşen Polente Feneri’ne dolmuşlar ile kolayca ulaşmak mümkündür. Gün batımında fotoğraf çekmek isteyenler hem rüzgar güllerini, hem de kendisine has dokusu olan feneri tercih edebilirler.

GÖZTEPE

Göztepe Bozcaada’nın en yüksek zirvesidir. Buradan adanın çoğu yerini gözlemleyebilir ve fotoğraflayabilirsiniz.

BOZCAADA MÜZESİ

Rum mahallesinde yer alan Bozcaada Müzesi’ni ziyaret ederek Bozcaada hakkında bilgi alabilirsiniz.

BOZCAADA ŞARAP FABRİKALARI

Üzüm bağlarının olduğu gibi Bozcaada’nın ara sokaklarında bulacağınız şarap fabrikalarında bol bol fotoğraf çekinebilirsiniz.

BOZCAADA AYAZMA MANASTIRI

Dilek mağarası ve koca çınarın bulunduğu manastırı ziyaret edebilirsiniz.

BOZCAADA SANAT GALERİLERİ

Adanın ara sokaklarında resim, seramik gibi değişik sanat galerileri bulabilirsiniz.

BOZCAADA YEL DEĞİRMENLERİ

Ada merkezine 5 dakika mesafede olan değirmenler, adayı izlemek ve fotoğraflamak için tercih edilebilir.

ALAYBEY CAMİ

Adanın merkezinde bulunan caminin yapımı 1700 yıllarına dayandığı tahmin edilmektedir. Osmanlı sadrazamı Halil Hamid Paşa’nın mezarı burada bulunur.

Yorum yapın