Sıradaki içerik:

Bozcaada Ne Zaman Türk Adası Oldu ?

e
sv

Bozcaada’da Hangi Şarap Alınır ?

avatar

Admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tatilcilerin en gözde adreslerinden olan Bozcaada’nın en ünlü özelliklerinden birisi de şaraplarıdır. Yiyecek ve içecek konusunda araştırmaları yaparken en meşhur şarap faaliyetlerine ve şarap fabrikalarına göz atabilirsiniz. Böylelikle Bozcaada’ya uğradığınızda hangi şarabı almanız ve tatmanız gerektiği konusunda bir fikriniz olacaktır. Ünlü şarap barlarında tatma şansını elde edeceğiniz ürünlerin üretilmesinde önemli faktörler bulunmaktadır. Kullanılan üzüm çeşitlerine göre değişen özelliklerini inceleyebilir ve imalathaneleri görebilirsiniz. Bozcaada’ya gitmeden önce en leziz şarapları bulabileceğiniz mekanları listelemenizi öneriyoruz. Deniz kenarında manzaralı mekanlarda, kale ve tarih kalıntılarına karşı yudumlayabileceğiniz şarapların son derece lezzetli olacağını görebileceksiniz.

Bozcaada'da Hangi Şarap Alınır

Bozcaada Şaraplarının Üretimi

Geçmiş tarihlerden itibaren üretimi gerçekleştirilen şarapların fabrikalarını ziyaret ederek bilgi sahibi olabilirsiniz. Yaz sezonlarında düzenlenen turlar sayesinde üretimlere tanık olma şansınız bulunmaktadır. Hem merkezde, hem de ada dışında yer alan şarap fabrikalarını ziyaret ettiğinizde en iyi tadımları yapabilirsiniz. Ayrıca merkezinde yer alan ve gezilecek yerler arasında bulunan Rum mahallesinde şarap barlarının yer aldığını belirtebiliriz. Ünlü şarap üreticilerini inceleyerek, şarap yapımına dair detayları elde edebilir ve adanın en eski üreticileri ile tanışabilirsiniz. Keyif veren yolculuğunuzda tarihi geçmişi ile popüler olan şarap merkezlerini ve son dönemlerde açılan üretim yerlerini görme şansınız olacaktır.

Bozcaada'da Hangi Şarap Alınır

Bozcaada Şaraplarını Tatmadan Dönmeyin

Bozcaada’yı ziyaret etmek ve en özel yönlerini keşfetmek isteyen kişilerin ne yenir veya ne içilir gibi soruları yönelttikleri görülmektedir. Bozcaada’nın ikliminin çeşitli üzüm bağları için elverişli olması sayesinde pek çok çeşit şarap üretimi gerçekleştirilmektedir. Ülkemizin bu yönden en meşhur alanı olan Bozcaada’da en güzel şarapların üretildiğini belirtebiliriz. Eylül ayında gerçekleştirilen bağ bozumu festivallerine katılarak en renkli görüntüleri elde edebilirsiniz. Bu dönemde birbirinden farklı şarapları tatmak için fırsatınız olacaktır. Bağ evlerinde karşılaşabileceğiniz yerel tatları mutlaka denemenizi öneriyoruz. Bu şarapların tadına bakmadan adadan dönmeyi düşünmeyin. Damak zevkinize en uygun şarap türlerini bu sayede keşfedebilirsiniz. Her zevke uygun olabilen bu lezzetin farklı üzüm çeşitlerinden üretilmesi sayesinde çeşitlendirildiği görülmektedir. Sizler de bir yandan gün batımının ve Polente’nin tadını çıkarırken, diğer yandan şarabınızı yudumlayabilir ve gayet sakin bir şekilde tatilinizi sürdürebilirsiniz.

Bozcaada'da Hangi Şarap Alınır

Bozcaada’nın En İyi Şarapları

Bozcaada’ya uğramışken şaraplarını tatmadan dönmek olmaz elbette. Bu nedenle sizler de bu yöreye özgü olan beyaz ve kırmızı renkte üzümlerden üretilen şarapların tadına bakabilirsiniz. En kaliteli üretimleri bulabileceğiniz bu alanda daha önce tatmadığınız leziz şarapların sizi beklediğini vurguluyoruz. Çeşitli işletmelerin en köklü hizmetleri sunduğunu aktarabiliriz. Buna göre rotanızı şaraplarıyla ünlü olan bu mekanlara çevirebilir ve en iyi şarapları deneyimleyebilirsiniz. Böylece bu bölgede üretimi yapılan üzüm çeşitlerinden elde edilmesiyle daha farklı bir şekilde sunulan şaraplardan hangisini almanızın daha doğru olacağını keşfedebilirsiniz. En keyifli önerileri alabileceğiniz bu aşamada üzüm türleri hakkında bilginiz olacaktır.

Bozcaada'da Hangi Şarap Alınır

Bölgede en çok yetiştirilen üzüm çeşitlerini incelediğinizde Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Sauvignon&Kuntra, Merlot & Kuntra,  Kuntra Özel Rezerv Karalahana, Roze, Vasilaki gibi türlerin ön plana çıktığını görebilirsiniz. Farklı renklerde, görünümde, kalitede ve dolgunlukta olan bu üzümlerden yapılan şarapların tatları da birbirinden farklı olacaktır. Bu nedenle damak zevkinize en çok uyan şarapları satın almak için öncelikle tatmaya başlayabilirsiniz. Bozcaada seyahatlerinizde neler yapmanız gerektiğini planlarken şarap tadımları ile ilgili turlara mutlaka katılmanız gerektiğini unutmamalısınız. Böylece adanın en meşhur lezzetinden olan bu içecekleri daha ekonomik şekilde satın alabilirsiniz. Adalıların gelir kaynaklarından olan bağcılık ve şarap üreticiliği hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabilirsiniz.

Bozcaada'da Hangi Şarap Alınır

Geçmişte de ne kadar ünlü olacağını görebileceğiniz şarap üretimi ile ilgili belgelere ulaşabilirsiniz. Böylece yaz aylarında düzenlenen çeşitli turlardan birisi olarak şarap tadım turlarını tercih edebilirsiniz. Fabrikalarını ziyaret ederek en rahat şekilde bu keyifli anları yaşamanıza olanak verilecektir. Ayrıca bu gezileriniz esnasında şarapların nasıl yapıldığını, hangi üzümlerin kullanıldığını ve hangi fiyatlarla satın alacağınızı öğrenebilirsiniz. Tatil dönüşünde sevdiklerinize hoş sürprizleri yapabilmek için şarapları hediye edebilirsiniz. En leziz ve uygun fiyatlı şarap seçimlerini yaparken, tadacağınız lezzetlerin damağınızda kalacağını belirtiyoruz. Çalışma saatlerine ve yol tarifine göz atarak, muhteşem üretimleri gerçekleştiren fabrikalara ulaşımı kolay hale getirebilirsiniz. Şarapların keskin kokusu içerisinde tadımları gerçekleştirebilir ve unutulmaz anları yaşayabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli