Bozcaada’da Öğretmenevi var mı ?

Bozcaada'da Öğretmenevi var mı

Konumu itibariyle son derece huzurlu olan ve tatilcilerin tercih ettikleri Bozcaada’da öğretmenevi var mı? Sorusu merak edilmektedir. Yaz aylarının gelmesiyle tatil severlerin rotasını çevirdikleri Çanakkale’de bir ada olan ve yerli-yabancı binlerce turistin akın ettiği bu şirin yer de nerede kalacağınızın yanıtını arıyor olabilirsiniz. Birden fazla seçenekle karşılaşabileceğiniz Bozcaada tatilinizin daha uygun bütçeyle tamamlanması için konaklama seçeneklerine göz atmanız gerekecektir. Eğer sizler de sahile en yakın konaklama hizmetlerini almak istiyorsanız, tüm seçenekleri gözden geçirebilirsiniz. Türkiye genelinde uygun fiyatlı olmasıyla dikkatleri çeken Öğretmen Evleri, Bozcaada’da bulunmamaktadır. Uygun otellerde veya en yakın konumda olan öğretmenevinde kalmak için tüm tavsiyelere göz atabileceğinizin altını çizmekteyiz

Bozcaada’ya Yakın Öğretmenevleri Adresi ve Haritadaki Konumu Nerededir Nasıl Gidilir?

Bozcaada’da öğretmenevinin yer almaması nedeniyle en yakın konumda olan öğretmenevlerini arayarak gerekli bilgileri alabilirsiniz.
Çanakkale merkezde ve Ezine, Ayvacık, Bayramiç ilçelerinde öğretmenevi olduğu bilinmektedir. Bu işletmeleri tercih etmeden önce kendi sitelerinden veya iletişim numaralarından konaklama durumlarıyla ilgili bilgi almayı unutmayın.

Çanakkale merkezden Bozcaada’ya uzaklık yaklaşık olarak 70 kilometredir. Araçla gelecek misafirler Çanakkale merkezden Geyikli feribot iskelesine seyahat etmelidir. Yaklaşık 30 dakikalık bir feribot yolculuğundan sonra Bozcaada’ya ulaşılabilir. Otobüs ile gelecek misafirler ise Çanakkale otogardan Geyikli iskeleye kalkan otobüsler ile feribot iskelesine ulaşabilir.

Ezine ilçesinden Bozcaada’ya uzaklık yaklaşık olarak 20 kilometredir. Araçla gelecek misafirler Ezine ilçesinden Geyikli feribot iskelesine seyahat etmelidir. Yaklaşık 30 dakikalık bir feribot yolculuğundan sonra Bozcaada’ya ulaşılabilir. Otobüs ile gelecek misafirler ise Ezine otogardan Geyikli iskeleye kalkan otobüsler ile feribot iskelesine ulaşabilir.

Ayvacık ilçesinden Bozcaada’ya uzaklık yaklaşık olarak 40 kilometredir. Araçla gelecek misafirler Ayvacık merkezden Geyikli feribot iskelesine seyahat etmelidir. Yaklaşık 30 dakikalık bir feribot yolculuğundan sonra Bozcaada’ya ulaşılabilir.

Bayramiç ilçesinden Bozcaada’ya uzaklık yaklaşık olarak 50 kilometredir. Araçla gelecek misafirler Bayramiç merkezden Geyikli feribot iskelesine seyahat etmelidir. Yaklaşık 30 dakikalık bir feribot yolculuğundan sonra Bozcaada’ya ulaşılabilir. Otobüs ile gelecek misafirler ise ilk olarak Bayramiç otogardan Ezine otogara seyahat etmelidir. Daha sonra Ezine otogardan Geyikli iskeleye kalkan otobüsler ile feribot iskelesine ulaşabilir.

Çanakkale’de birçok ilçede öğretmenevi bulunur. Bu kurumların Geyikli Feribot iskelesine uzaklığı 20 km ile 60 km arasında değişmektedir. Geyikli feribot iskelesinden Geyikli – Bozcaada feribotuna binerek yaklaşık yarım saatlik yolculuk sonrası Bozcaada’ya ulaşılabilir. Gece konaklama için Bozcaada’dan tekrar Geyikli’ye feribot seyahati yapmak gerekir. Özellikle yaz dönemlerinde feribot seferleri sık olarak yapılırken diğer mevsimlerde ise sefer sayılarında azalma olur. Ayrıca yaz aylarında gece 23.00’a kadar feribot seferleri gerçekleştirilir. Bundan dolayı da seyahat planı yapılırken Gestaş’ın resmî sitesinden feribot sefer saatleri kontrol edilmelidir. Ayrıca yaz aylarında feribot seferlerinde rezervasyon uygulamasına geçilmektedir. Feribot kullanımında sıra beklemek istemiyorsanız gdu.com.tr adresinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Yaz aylarında adadan dönüş yoğun olacağı için 1 hafta önceden döneceğiniz güne rezervasyon yaptırmanız gerekir.

Yorum yapın