Bozcaada’da Yer Alan ATM ve Bankalar

Bozcaada’da Hangi ATM’ler Var

Bozcaada Çanakkale Boğazı’nda yer alan oldukça güzel bir yerleşim yeridir. Ada olması sebebi ile de buraya ulaşım gerçekleştirmek isteyenlerin feribotları kullanması bir zorunluluktur. Bozcaada kendine özgü doğası ve denizinin güzelliği ile gelenleri kendisine hayran bırakan bir adadır.

Bozcaada’da birçok bankanın ATM cihazları bulunur ve günübirlik ya da konaklamalı gelenlerin yanı sıra yerleşik ahali için de hizmet verirler. Ada nüfusu yazın oldukça büyük bir artış yaşamaktadır. Bundan dolayı da gereksinimlerin özellikle yaz sezonlarında arttığı görülür.  Bozcaada’da banka sayısı azdır. Buna rağmen hemen hemen tüm bankaların ATM’leri aracılığı ile müşterilerine hizmet verdiği görülür. Bu sebeple bankacılık işlemleri yapmak isteyenler açısından ATM cihazlarını kullanmak mümkün olur. Adada bulunan iki banka şubesinden de banka müşterileri hizmet alabilmektedirler. Ayrıca ATM’lerin tüm banka kartlarına ortak hizmet vermesi nedeni ile de bankacılık hizmetleri açısından kesintisiz işlem yapılabilir. Bozcaada’da Yer Alan ATM’ler Bozcaada’da Ziraat Bankasının yanı sıra PTT Bank’ın da şubesi bulunurken bazı bankaların ATM’leri aracılığı ile müşterilerine hizmet götürdüğü görülür.

Bozcaada’da yer alan ATM’ler aşağıdaki gibidir.

  1. Vakıfbank
  2. Garanti BBVA
  3. Yapı Kredi Bankası
  4. Ziraat Bankası
  5. PTT Bank
  6. Türkiye İş Bankası
  7. Akbank

Not : Bozcaada’da mevcut olan bankamatiklerin kullanım durumu değişiklik gösterebilir. Adaya gelmeden önce ATM kullanım durumunu bankanız dan teyit ediniz.

Yorum yapın