Sıradaki içerik:

Bozcaada’da BİM, A101, ŞOK Var mı ?

e
sv

Bozcaada’ya Araba ile Gidilir mi ?

avatar

Admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bozcaada, Çanakkale Boğazı’nda yer alan bir yerleşim yeridir. Tarihi ve turistik bir dokuya sahip olan adanın her mevsim ziyaretçilere ev sahipliği yaptığı görülürken bir ada olması sebebi ile buraya feribotla ulaşılmaktadır. Bozcaada’ya Araba ile Gidilir mi ? Suali bundan dolayı merak edilenler arasında yer alır.

Bozcaada’ya düzenlenen feribot seferleri yaz ve kış tarifelerine göre ayarlanırken kışın seferlerin sayısında azalma olur. Bunun yanı sıra yoğunluk yaşanan zaman dilimlerinde ise ek seferler konularak yolcuların ulaşım konusunda sıkıntı yaşamaması sağlanır.

Bozcaada’ya Türkiye’nin her yerinden çeşitli biçimlerde ulaşmak mümkün olurken özellikle bazı büyük şehirlerden otobüs firmaları bölgeye sefer düzenler. Kara yolu ya da hava yolu ile Çanakkale iline gelindikten sonra Bozcaada’ya ulaşmak oldukça kolaydır. Çanakkale’ye bağlı olması nedeni ile Bozcaada’ya gitmek isteyenlerin bu ile ulaşması gerekir. Seyahat edecek yolcuların Çanakkale’de Geyikli iskelesinden feribota binme şansları olmaktadır.

[ilgiliicerik icerik_id=”874″]

Bozcaada’ya araba ile gitmek isteyen yolcuların hangi ilden yola çıkacaklarına bağlı olarak izleyecekleri yol güzergahında değişiklik olurken İstanbul’dan Tekirdağ üzerinden gidilerek Gelibolu ve Çanakkale rotasına ulaşmak mümkündür. Ezine ilçesinden sonra ise Geyikli beldesine gelinerek buradan feribota binilir.

Bozcaada Türkiye’nin üçüncü büyük adasıdır. Yaklaşık olarak 40 kilometrekare bir yüzölçümüne sahip olan adanın gezip görülecek birçok yeri bulunur.

Bozcaada’ya Araba ile Gidilir mi

Feribotlar yaya yolcuların yanı sıra araçla da yolcu kabul etmektedirler. Bozcaada’ya şahsi aracıyla gitmeyi planlayanlar açısından bu seyahati gerçekleştirmek mümkündür. İzmir güzergahından adaya araçla ulaşmak isteyen yolcuların Ayvalık üzerinden Akçay’a gelmesi ve daha sonra da Ezine’ye ulaşması gerekir.

Başkent Ankara’dan Bozcaada’ya gitmek isteyen yolcuların Bursa ili üzerinden Bandırma’ya gelmesi gerekirken daha sonra Biga ve Çanakkale rotasını takip etmek gerekir. Bozcaada’ya yolcu otobüslerinin girişi yasak olmasına rağmen şahsi araçlar için bu durum söz konusu değildir.

Bundan dolayı da hususi arabası ile seyahat planı yapanların bunu gerçekleştirmesi mümkün olurken Bozcaada’da gezilecek birçok yer bulunur. Tarihi ve doğal güzellikleri ile gelenleri kendisine hayran bırakan adanın denizinin temizliğinin yanı sıra oldukça temiz bir havası vardır.

Çanakkale iline ulaşım sağlandıktan sonra Geyikli iskelesinden kalkan feribotlar adaya her gün sefer düzenlemektedirler. Feribotların sefer tarifeleri yaz aylarında daha yoğun olurken kış aylarında daha seyrek olmaktadır.

Bozcaada’ya Araba ile Gidilir mi

Bunun yanı sıra Bozcaada yaz ve kış mevsimlerinde ayrı bir güzelliğe sahip olması ile dikkat çekerken 4 mevsim turist ağırlama kapasitesinde olan bir yerdir. Turistik tesisleri ile de dikkat çeken adanın her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yaptığı görülür.

Kuzey rüzgarlarına açık olması bunda etkili bir unsur olurken adayı ziyaret etmek isteyenler birçok ulaşım vasıtası ile bunu gerçekleştirebilirler. Bozcaada’ya Araba ile Gidilir mi ? Birçok kişi tarafından merak edilirken adaya araçla giriş yapmak mümkün olmaktadır.

Not : Bozcaada’da yaz aylarında yoğunluktan park sıkıntısı olabilir. Rezervasyon yaptırmadan önce park yeri sormayı ihmal etmeyiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli