Sıradaki içerik:

Bozcaada Kalesi

e
sv

Bozcaada’ya Giderken Neler Alınmalı ?

avatar

Admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bozcaada, Çanakkale iline bağlı adalar arasında yer alırken boğazın girişinde bulunur ve stratejik açıdan da oldukça önemli bir konumdadır. Adanın tarihi ve turistik bir dokusu olduğu görülürken her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olması ile dikkat çeker. Bozcaada’ya giderken neler alınmalı? Bu sebeplerle merek edilen bir konu olurken özellikle ilkbahar ve yaz aylarında adanın yoğun bir ziyaretçi trafiğine maruz kaldığı görülür.

Ada genel olarak düzlük arazilerden meydana gelirken en yüksek tepesinin Göztepe olduğu görülmektedir. 192 m yüksekliğe sahip olan bu tepesinin dışında çeşitli bakir koyları da adanın dikkat çeken yönleri arasında yer alır.

Bunun yanı sıra çeşitli rüzgarlara açık olması sebebi ile nem oranının düşük olduğu görülürken denizden gelen rüzgarlara açık olması nedeni ile bölge genel olarak makilik ve çalılık arazilerden oluşur.

Rüzgâr almayan yerlerde çam ağaçlarının yetişmesi mümkün olurken birçok plajı ile turistlerin denize rahatça girebileceği alanlara sahiptir. Yazın deniz turizmi nedeni ile birçok kişi tarafından ziyaret edilen adada misafirlerin buraya gelirken yanlarında getirmesi gerekenler olur.

Bozcaada’ya Giderken Neler Alınmalı

Bozcaada seyahati planlandığında öncelikle gezip görülebilecek birçok tarihi ve doğal güzellik olması nedeni ile fotoğraf meraklılarının bunu dikkate alması gerekir. Fotoğrafçılar açısından görsel bir şölen sunan adada kayıt altına alınabilecek birçok mekân mevcuttur.

Bunun yanı sıra motor, atv ya da bisiklet kiralamak isteyenler için de bu ihtiyaçlar düşünülmüştür. Ziyaretçiler bu tür talepleri olması durumunda kolayca bunu gerçekleştirebilirler ve bundan dolayı da yanlarında getirecekleri giysilerini buna göre planlamaları gerekir.

Denize girmeyi planlayanlar açısından şezlong kiralamak tesislerde mümkün olurken bunun yanı sıra adada çeşitli konaklama seçenekleri de mevcuttur bu sebeple tatil planının uzunluğuna ve ihtiyaçlara bağlı olarak şahsi eşyaların ayarlanması gerekirken adanın rüzgârlı bir yapıya sahip olması nedeni ile bunlar dikkate alınmalıdır.

Tatile çıkarken kişilerin yanına alması gerekenler yapılacak seyahate bağlı olarak şekillenirken deniz mevsimi ile ilkbaharda yapılacak bir tatil arasında oluşan ihtiyaçlar açısından farklar olabilmektedir. Bundan dolayı da tatilin süresi de dikkate alınarak bir hazırlık yapılır.

Deniz tatili söz konusu olduğunda yüzme kıyafetlerinin yanı sıra deniz havluları da unutulmaması gerekenler arasında yer alır. Ayrıca güneş kremleri ve güneş gözlüğü gibi malzemeler de ihtiyaç duyulacaklar arasındadır.

Deniz tatillerinde ihtiyaç duyulabilecekler listesinde deniz yatakları, deniz ayakkabıları gibi çeşitli malzemeler ilk sırada yer alır. Ayrıca deniz gözlüğü ile denizin bilinmeyen yönlerini gözlemlemek mümkündür.

Bozcaada’ya Giderken Neler Alınmalı

Bu tür seyahatlerde yürüyüş yapmak da gerekli olabildiği için rahat yürüyüş ayakkabıları ve plajda giyilecek terlikler de unutulmaması gerekenler listesine eklenmelidir.

Sivrisinekler ya da böcekler söz konusu olduğunda bunlardan korunmak için de çeşitli ilaçlara gerek duyulabilirken plajda top oynamak isteyenlerin de seyahatlerinde bunları düşünmesi gerekli olabilir.

Çocukları olanların kumsalda oynamak isteyecek çocuklarına yönelik olarak çeşitli malzemelere ihtiyaç duyması kaçınılmaz olur. Bunlar arasında kova ve kürekler ilk sırada yer alır.

Ayrıca müzik dinlemek için cihazlar, telefonları şarj etmek için şarj aletleri de önemli detaylardan yalnızca birkaçıdır.

Sörf yapmaktan hoşlananların valizlerine koymaları gerekenler arasında sörf kıyafetleri yer alırken dalgıçlık yapmak isteyenler de dalgıç kıyafetlerini almayı unutmamalıdır.

Bakir koylarda sessiz vakit geçirmek isteyenler için plaj sandalyeleri ya da masalar da alınması gerekenler arasında yer alırken piknik yapmak isteyenler atıştırmalık bir şeyler de yanlarına alabilirler.

Kişisel bakım malzemeleri seyahatler sırasında unutulmaması gerekenler arasında yer alırken aynı zamanda da pijama ya da eşofman gibi malzemeler de gerekli olabilecekler arasındadır.

Bozcaada’ya Giderken Neler Alınmalı

Tatil hangi mevsimde yapılacaksa ihtiyaçların bu duruma göre şekillendiği görülürken sonbahar aylarında yapılacak ziyaretlerde ise denizden gelen rüzgarların yaratacağı serinlik etkisi göz ardı edilmemelidir.

Bundan dolayı da kalın giysiler tercih edilmesi zorunlu olurken Bozcaada’ya her mevsim ziyaret gerçekleştirmek mümkün olduğundan kışın yapılacak gezilerde atkı ve bereler de ihmal edilmemelidir.

Bozcaada her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan yerlerden biridir ve bundan dolayı da birçok kişi tarafından ziyaret edilir. Kolay bir ulaşıma sahip olması ve kısa süre içerisinde bu bölgeye gelinebilmesi nedeni ile de tercih edilen bir lokasyon olurken doğal güzellikleri ile gelenleri kendisine hayran bırakır.

Bozcaada’ya giderken neler alınmalı ? sorusunun yanıtı ise ziyaret edilecek mevsime, tatilin süresine göre değişiklik gösterebilir. Bu sebeple ne tür bir ziyaret yapılacağına karar verdikten sonra gerekli ihtiyaçlar listelenmelidir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli