Sıradaki içerik:

Bozcaada’ya Giderken Neler Alınmalı ?

e
sv

Bozcaada’ya Otobüsle Nasıl Gidilir ?

avatar

Admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bozcaada tarihi dokusu ve turistik yapısı ile kendisini ziyaretçilerine hayran bırakan yerleşimlerden biri olurken adanın korunmuş bir yapısı olduğu görülür. Büyükşehirlerden adaya düzenlenen otobüs seferlerinin olması nedeni ile kolaylıkla ziyaret edilebilen yerler arasındadır. Bozcaada’ya otobüsle nasıl gidilir ? Merak edilirken çeşitli otobüs şirketlerinin adaya seferleri olduğu görülür.

Kara yolu söz konusu olduğunda İstanbul- Bozcaada arası 400 km olurken Ankara- Bozcaada arası 710 km’dir. Bunun yanı sıra İzmir-Bozcaada arası ise 280 km olarak hesaplanır. Yaz mevsiminde her gün otobüs şirketlerinin büyükşehirlerden adaya sefer yaptıkları görülürken otobüsler Geyikli İskelesi’ne kadar yolcuları getirir. Adaya yolcu otobüslerinin girişi yasak olması nedeni ile yolcular iskelede bırakılır ve bundan sonraki seyahat feribot aracılığı ile gerçekleşir.

Kışın yolcu otobüslerinin Ezine’ye kadar seyahat ettiği görülürken yolcular bu durakta indikten sonra Geyikli iskelesine varmak için minibüs ya da taksiye binmek zorundadır. Geyikli iskelesinden ise tekrar feribota binilerek adaya ulaşım sağlanır.

Bozcaada’ya Otobüsle Nasıl Gidilir

Yaz ve kış tarifelerinde değişiklik olması söz konusudur ve bundan dolayı da feribot sefer saatleri ya da otobüs firmalarının sefer saatlerinde farklılıklar oluşabilir. Seyahat planlaması yapılırken bu konuların dikkate alınması yolculuk esnasında aksama yaşanmaması açısından önemlidir.

Feribot seferleri gdu.com.tr adresinden güncel olarak duyurulurken otobüs firmalarının sefer saatleri de farklılık gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra otobüs seyahatlerinin şehirlere göre sürelerinde de değişiklik olur.

[ilgiliicerik icerik_id=”842″]

İstanbul’da Bozcaada’ya Otobüs Seferleri

İstanbul’dan Bozcaada’ya otobüs seferleri yaklaşık olarak 8 saat sürmektedir. Tercih edilecek otobüs firması ile 8 saatlik bir yolculuğun ardından Geyikli iskelesine kadar gelinirken sonrasında ise feribotla adaya ulaşmak gerekmektedir.

Ankara’dan Bozcaada’ya Otobüs Seferleri

Ankara’dan Bozcaada’ya otobüs seferleri ise 11 saat sürerken otobüs firmalarının tümü yolcuları Geyikli iskelesinde indirmek zorundadır. Bozcaada’ya otobüslerin girmesi yasak olduğundan uygulama bu şekilde yürütülür.

İzmir’den Bozcaada’ya Otobüs Seferleri

İzmir’den Bozcaada’ya otobüs seferleri ise nispeten daha kısa olurken hafta içi ve hafta sonu gemi seferlerinin saatlerinde de değişiklik olduğu görülmektedir. İzmir’den Bozcaada’ya yaklaşık olarak 5 saatte ulaşım sağlanmaktadır.

[ilgiliicerik icerik_id=”867″]

Bozcaada’yı ziyaret etmek istendiğinde yolcu yoğunluğu olması durumunda ise ek sefer düzenlenmektedir. Ayrıca feribotlara bilet alınacağı zaman gidiş dönüş olarak bilet düzenlemesi yapıldığı görülür.

Bozcaada’ya Otobüsle Nasıl Gidilir

Çanakkale’den Bozcaada’ya gitmek isteyenlerin ise Geyikli iskelesine ulaşmaları gerekirken adaya arabasız geçilmek istenirse Çanakkale’den hızlı feribot ile bu mümkün olur. Sabah 9.00 ve akşam 19.00 aralığında Çanakkale- Bozcaada arasında bu seyahat yapılabilmektedir.

Bozcaada’ya Otobüsle Nasıl Gidilir ? Merak edilenler arasında yer alırken bu tür bir seyahat yapılacağı zaman feribot ya da otobüslerin sefer saatleri dikkate alınmalıdır. Ayrıca yaz ve kış tariflerinde değişiklik olma ihtimali de göz önünde bulundurulması gerekenler arasındadır. Bozcaada yaz ve kış dönemlerinde insanların ziyaret etmeyi tercih ettikleri yerler arasında bulunurken doğal güzellikleri ile gelenleri kendisine hayran bırakan bir adadır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli