Sıradaki içerik:

Bozcaada Ayazma Plajı

e
sv

Çanakkale Havalimanı’ndan Bozcaada’ya Ulaşım Nasıl ?

avatar

Admin

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çanakkale Boğazı’nın girişinde yer alan ve tarihi-turistik dokusu ile gelenleri kendisine hayran bırakan Bozcaada’ya ulaşım çeşitli şekillerde olur. Antik Çağ’daki adıyla Tenedos günümüzde Bozcaada XV. Yüzyıldan bu yana Türkler tarafından isken edilmiştir. Bu bölgeye çeşitli vasıtalar ile ulaşmak mümkün olurken merak edilenler arasında Çanakkale Havalimanı’ndan Bozcaada’ya Ulaşım Nasıl ? Sorusu yer alır.

Bozcaada’ya gitmek isteyenlerin öncelikle Çanakkale havaalanına gelmesi gerekirken buranın adaya uzaklığı 56 km’dir. Türk Hava Yolları’nın Çanakkale havalimanına direkt uçuşları İstanbul ve Ankara illeri üzerinden yapılırken bu seyahat yaklaşık olarak 50 dakika sürer.

Yolcuların öncelikle Çanakkale havalimanında indikten sonra Çanakkale otobüs terminaline gelmesi gerekirken servis araçları ya da taksi kullanılarak bunu gerçekleştirmek mümkün olur. Merkeze ulaşım sağlandıktan sonra ise Bozcaada’ya gidebilmek için feribota binmek gerekmektedir.

Bozcaada feribotları Geyikli iskelesinden kalktıkları için Çanakkale otobüs garından kalkan minibüslere binerek yaklaşık olarak 1 saatlik yolculuğun ardından Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’ne varılabilmektedir.

Çanakkale Havalimanı'ndan Bozcaada’ya Ulaşım Nasıl

Yolcular taksi ile seyahat etmek istediklerinde ise Çanakkale ile Geyikli iskelesi arası yaklaşık olarak 50 dakika sürerken iskeleden Bozcaada’ya sık sık feribot seferi düzenlenmektedir. Yaz tarifesi ile kış tarifesi arasında farklar olurken sefer saatlerindeki değişiklikler Gestaş tarafından yolculara duyurulur.

Bozcaada’nın denizden karaya mesafesi yaklaşık olarak 4 mil olurken feribotlara yaya yolcuların yanı sıra özel araçlarla da binmek mümkündür. Feribotlar arabalı vapur olmaları nedeni ile yolcuların diledikleri biçimde seyahat etmesine imkân tanır.

Yaz sezonlarında yolcu yoğunluğu yaşanması nedeni ile 45 dakikalık aralarla karşılıklı olarak feribot seferleri düzenlenirken bu sayı kış mevsimi ile birlikte günde 3 sefere kadar düşebilir. Bununla birlikte yaz ya da kış fark etmeksizin adaya ulaşım sağlamak mümkündür.

Çok yoğun zamanlarda ise ek seferler düzenlenerek yolcuların sıkıntı yaşamasına engel onurken feribota bilet alacak yolcuların gidiş dönüş olmak üzere bilet alması gerekir. Ayrıca yaz mevsimindeki yoğunluk nedeni ile araç sahiplerinin online olarak rezervasyon yaptırmaları feribotla seyahat edebilmek için zorunludur. Çanakkale Havalimanı’ndan Bozcaada’ya Ulaşım Nasıl ? Merak edilenler arasında yer alırken bu tarihi ve turistik adaya gidebilmek için Çanakkale havaalanında indikten sonra öncelikle il merkezine ulaşmak ve ardından da Geyikli İskelesi’ne gelmek gerekir. Sonrasında ise feribotlara binilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli